Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×
Toplam 1521 ürün bulunmaktadır.

Oto Aksesuar

 Oto aksesuar otomobil ya da otomobile dair her şeyi artık uzak olduğumuz konular değil. Günümüzde bir lüks değil, Artık tamamen son derece önemli bir ihtiyaca dönüşmüş olan otomobil kullanımı gün geçtikçe de artmaktadır. Çünkü artık görüyoruz ki şehirler büyüdü ve yollar arasındaki mesafede oldukça genişledi ve arttı. Bu sebepten dolayı da otomobillerle çok daha içli dışlı bir hale geldik. Hal böyle olunca da otomobillerin çok daha rahat konforlu ve estetik açıdan da gözümüze güzel gelmesi son derece büyük bir önem taşımaya başladı. Sonuç olarak oto aksesuarlar, oldukça önemli bir yer tutmaya başladı ve hemen hemen her insanın ihtiyacı haline geldi.

 Oto Aksesuar Nedir?

 Oto aksesuar nedir? Otomobil başta olmak üzere tüm araçlarda estetik görünüm, güvenlik ve konfor ve pratik çözümler sunan bir takım ürünlerdir. Yani otomobil aksesuarları sürücü için son derece büyük bir önem taşır. Otomobil içerisinde ve dış arasında kullanılan aksesuarlara oto aksesuar deriz.

 Dış oto aksesuarlar ve iç oto aksesuarlar diye ikiye ayırabileceğimiz aksesuar çeşitleri otomobillerde son derece yaygın bir şekilde kullanılır. İç otu aksesuar dediğimiz zaman 3D paspas, 4.5d paspas, direksiyon kılıfı, telefon tutucu, spor koltuk, bagaj havuzu, pedal seti gibi aksesuarlardır.

Dış oto aksesuarlar ise; led xenon, bagaj üstü spoileler, cam rüzgârlık, park sensörü, ayna kapağı, ön tampon lip, coliver spor süspansiyon, cam filmi, difüzör ve lastik tamir spreyi gibi araca hem sportif hem de güzel bir görünüm kazandırmaya yarayan bir takım ürünlerdir.

Oto Aksesuarların Faydaları Neler?

Oto aksesuarların faydaları neler diye sorduğumuz zaman pek çok avantajdan söz etmek mümkün olacaktır. Genel olarak otomobillerde en çok tercih edilen aksesuarlar, otomobil kullanıcıları için en çok faydayı sağlayan ürünlerdir. Otomobil aksesuarları avantajları şu şekilde sıralanabilir.

 • Otomobile sportif bir görüntü verir
 • Güvenlik sağlar
 • Estetik bir görünüm kazandırır
 • Daha ucuz maliyetle aracı yenilemeyi sağlar
 • Aracı çok daha konforlu ve rahat bir şekilde kullanmaya yarar

Bütün otomobillerde kullanılabilecek olan ve sürücünün son derece işini kolaylaştıracak olan oto aksesuarlar için örneklerle açıklama yapacak olursak, mesela telefon tutucuların araç kullanımı için son derece etkili bir kolaylık sağladığından söz etmek mümkün olacaktır. Hepimizin de çok iyi bildiği gibi artık günümüzde cep telefonları ceplerden çıktı ve elimiz kolumuz gibi bir şey oldu. Hatta araç kullanırken de yol göstermeye yarayan navigasyon uygulamaları sayesinde Google haritalardan nerede olursak olalım yolumuzu çok kolay bir şekilde bulmamızı sağlayan bir araç haline geldi.

Aracı bir yandan kullanıp bir yandan da cep telefonunu elimizde tuttuğumuz zaman hem son derece hatalı bir sürüş yapıp ceza yeme riskimiz var hem de üstüne üslük kaza yapma riskimiz de buna bağlı olarak bir o kadar yükselmektedir. Böyle bir durumda araç içi telefon tutucu sayesinde hem rahat hem de güvenli bir şekilde telefon kullanımı yapmak mümkün olacaktır.

Aracınızın içinde yenilemeyi sağlayan oto minder kılıfları, hem göz zevkinize hitap eder. Hem de aracınızın yıpranmış olan minderlerinin yenilenmesine yardımcı olur. Bunun gibi bir ürün olarak 3D ya da 4D araç içi paspasları da örnek verebiliriz.  Ya da aracınıza yeni bir pedal takımı alarak yenileme yapmış olabilirsiniz. Hal böyle olunca da aracınızı daha uygun koşullarda yenilemiş olursunuz. Bu sebepten dolayı uygun fiyata oto aksesuarları şeklinde bir araştırma yaparak aradığınız ürünü bularak otomobilinizde hem iç hem de dış yenileme yapabilirsiniz.

Arabaya Aksesuar Ne Alınır?

Arabaya aksesuar ne alınır? Hangi aksesuarlar, araçların olmazsa olmazıdır? Ne gibi oto aksesuarları araçlarda en yaygın şekilde kullanılıyor? Ya da araca ucuz oto aksesuar ne alınır? Gibi bir takım sorularınıza yardımcı olmak için en ucuz oto aksesuar ürünleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Mustafa Kemal Atatürk İmzalı Sticker
 • Çok amaçlı araç içi telefon tutacağı
 • 24 W araç içi hızlı şarj cihazı
 • Manyetik araç tutacağı
 • Çizilmeye engel olan kapı fitili
 • Kar tamponu
 • Araca özel yapılan numaralı plakalık
 • Kaput üstü havalandırma
 • Araç içi özel fosforlu telefon numaralığı

Genel olarak araçlara alınabilecek en uygun fiyatlara bulabileceğiniz küçük oto aksesuarlarını bu şekilde sıralayabiliriz. Mesela bu noktada acemi otomobil kullanıcılarının kafa karışıklığı yaşamasına sebep olacak olan birkaç üründen de söz etmiş olabiliriz. Kar tamponu ya da kaput üstü havalandırma için benim aracıma bu ürün uyum sağlar mı ya da her araç için kaput üstü havalandırma veya da kar tamponu takmak mümkün olabilir mi? Gibi bir takım sorular da gelebilir. Elbette bu ürünler her araç için kullanılabilecek olan standart çapta ürünlerdir. Bu sebepten dolayı bu oto aksesuarları herkes her araca son derece kolay bir şekilde koyabilir. Bu ürünler için aynı zamanda en çok satılan oto aksesuarları da demek mümkün olacaktır.

Araba Aksesuar Süs

Araba aksesuar süs ürünlerine de göz atmadan olur mu hiç… Özellikle de kadınlar için son derece çeşitli üründen söz edebiliriz. Süs denince aklımıza direkt olarak kadınların gelmesi de artık kadın şoförlerin günümüzde çok fazla artış göstermiş olması ve bununla birlikte kadınların estetik algısının da erkeklere göre bir hayli fazla olması bu noktada oto aksesuarlarının çok fazla çeşitlere ulaşmış olması anlamına geliyor. Ancak erkeklerin de oto aksesuar süsleri konusunda kadınlardan hiç de geri kalmadıklarını görüyoruz ve hem erkek sürücüler hem de kadın sürücüler için çok farklı araç süsleri üretildiğinden söz edebiliyoruz.

Araç içi süs denilince herkesin aklına ilk gelen şeylerden biri her zaman için en klasik hale gelmiş olan dikiz aynası süsü olacaktır. Dikiz aynası süsü için o kadar çeşitli şeylerden söz edebiliriz ki. Ancak ilginç araç süsleri olarak da bir araştırma yaptığınız zaman farklı pek çok modelde dikiz aynası süsü tasarımları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hava filtresi de farklı renk ve görünümde araç içi süsü olarak karşımıza çıkabiliyor. Araç park telefon numaratörü ise hem parlak ya da fosforlu olduğu için karanlıkta çok daha rahat bir şekilde görmenize yarıyor ve sonuç olarak işinizi oldukça büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Hem de ayrıca hoş bir görünüme sebep olarak aracınızda göz zevkinizi sağlıyor. Değişik araç içi aksesuarlarından biri de ses duyarlı mini disko topları olabilir. Bunlar hem renk değiştirmeleri bakımından son derece eğlenceli hem de sese duyarlı olmaları bakımından son derece kullanışlı ürünler. Ayrı yeten cep telefonuna da bağlanabildiği için istediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz ürünler.

Araba İçi Süsleri Hediyelik

Araba içi süsleri hediyelik eşya olarak özellikle son yıllarda oldukça tercih edilen şeyler arasında. Neden diye soracak olursanız araç kullanımının artık günümüz koşullarında son derece artış göstermesi ile doğru bir orantı olduğu düşünülebilir. Bu sebepten dolayı da yeni bir araba alan arkadaşınızın aracına hayırlı olsun demek veya da aracını çok seven biri için ilginç bir hediye almak için genel olarak araç içi süsleri hediye tercihinde her zaman için ilk sıralarda yer alıyor.

Değişik araç süsü hediyeleri olarak dikiz aynası süslerinin son derece farklı çeşitleri olduğundan söz ederek kişiye özel bir dikiz aynası süsü almanızı tavsiye ederiz. Genellikle kişiye özel dikiz aynası süsü isim yazılı ya da kişinin fotoğrafının üç boyutlu hali olarak tasarlanabilecek olan araç süsleri olabilir. Ya da hediye alacağınız kişinin ilgi alanları ile uyum sağlayan değişik formda bir dikiz aynası süsü de son derece makbul bir hediye olacaktır.

Aynı zamanda da fiyat olarak cebinizi yormayacak kadar uygun bir hediye olabilir. Araç içi hediyelik olarak klasik ama hiçbir zaman modası geçmeyen tavşan ya da köpek tarzı süsler de son derece şirin bir hediye olarak karşımıza çıkıyor. Araba içi süsleri oyuncak şeklinde bir araştırma yaparak farklı araba içi süsü oyuncakları da bulabilirsiniz. Hem de böylece hediyeniz hiç de sıradan olmaz ve çok orijinal bir parça almış olursunuz. Sallanan başlıklarıyla son derece sevimli bir hediye hemen hemen herkesi mutlu edecektir.

Yapışkanlı araba süsleri için de genel olarak yeni araba hediyeleri olarak çok fazla aranmaktadır. Özellikle de Mustafa Kemal Atatürk imzası ya da silueti stickerı yapışkanlı araç süsü olarak son derece yaygın bir şekilde araştırılıyor. Bunun yanı sıra kişinin sevdiği bir çizgi film karakteri de araçlarda yapışkan süs olarak kullanılabilir.

Yeni araba hediyeleri olarak düşünecek olursak hem fiyat olarak uygun hem de kullanışlı pek çok hediyeden söz ederken termos, araç içi şarj, anahtarlık ve cep telefonu tutacağını örnek verebiliriz.

 

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.