Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×

Paspaslar

Tıpkı evimiz gibi araçlarımızın içerisinin de temiz olmasını sağlayan en önemli ekipmanlar paspaslar olmaktadır. Özellikle düzenli olarak temizlendiğinde aracının güzel kokmasını sağlayan paspaslar kolay yıkanabilir olmaları nedeniyle de herhangi bir şekilde kirlendiklerinde veya çamur olduklarında temizlenmeleri mümkün olmaktadır.

Oto paspas özellikle aracın içi ile uyumlu olarak seçilmesi gerekmekte olup aynı zamanda farklı çeşitlere sahip olan bu paspasların kişinin isteğine bağlı olarak seçilmesi mümkün olmaktadır. Sabitlenebilir paspas tercihi yapılması özellikle aracın içerisinde daha estetik bir görünüm ortaya koymakta olup aynı zamanda araç içi ve döşemelerin daha hijyenik olmasına da olanak sağlamaktadır.

Bu noktada işlevini yitirmiş olan paspaslar mutlaka değiştirilmesi gerekmekte olup bu şekilde kullanılmaya devam edilen paspaslar araç içi ve döşemelerin hasar görmesine neden olmaktadır.

Özellikle paspas kullanımı yaparken mevsime uygun paspas seçimi yapılması gerekmekte olup kış aylarında paspas çeşitleri içerisinde yer alan kışlık kauçuk yaz aylarında ise normal paspas tercih edilmesi gerekmektedir.

Yaz aylarında kullanılan normal paspasın kış aylarında kullanılması yağış nedeniyle paspasların ıslanmasına neden olmakta bu da aracın içerisine kötü koku yayarak buğu oluşmasına neden olmaktadır.

Oto Paspas Çeşitleri Nedir?

Oto paspas modelleri bazı özelliklere göre farklılık göstermekte olup özellikle bu paspas çeşitleri içerisinden seçim yapılırken kolay yıkanabilir, aracı özel tasarlanmış ve sabitlenebilir paspas seçimi yapılması oldukça önemlidir.

Paspas çeşitleri farklı isimlerle bulunmakta olup bu isimler şöyle sıralanabilir;

  • 3D havuzlu paspas
  • 4D havuzlu paspas
  • Kauçuk paspas
  • Halı paspas

3D Havuzlu Paspas Nedir?

Özellikle temizlik bakımından kauçuk paspaslar kadar havuzlu paspaslar da tercih edilmekte olup halı paspaslar ya göre daha kullanışlı ve hijyenik özelliğe sahiptirler.

Havuzlu yapıya sahip olmaları sayesinde sıvı ve toz bakımından da oldukça kullanışlı olan bu paspaslar 3D oto paspas özellik bakımından kenarlarında yer alan yükseltiler sayesinde havuz gibi aracın tabanına oturmakta olup bu sayede ayakkabı ile getirilen su veya çamur gibi malzemelerin aracın alt döşemesine zarar vermesi engellenmektedir.

Bu paspaslar araç ile birebir uyumlu olarak üretilmekte olup herhangi bir şekilde kayma durumu da söz konusu olmadığından daha konforlu bir sürüş imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda araçların temizlenmesi bakımından daha kolay temizlenebilir özelliğe sahip olmaları sayesinde avantaj sağlamaktadır.

4D Havuzlu Paspas Nedir?

4D havuzlu paspas ise paspas çeşitleri içerisinde sahip olduğu kalite standartları ve özellikler bakımından oldukça avantajlıdır.

Çivili özel 4D alt tabana sahip olan havuzlu paspas sabitlemeyi kolay hale getirmekte olup içerisinde bulunan yuvalar sayesinde oldukça kolay kullanım sağlamaktadır.

Çeşitli fiziksel şartlara uyumlu olarak üretilmekte olan bu ürün herhangi bir şekilde şekil kaybına uğramakta olup en fazla 80 dereceye ve en az -50 dereceye kadar sıcaklık sınırına da sahip olmaktadır.

Kauçuk Paspas Nedir?

Kauçuk paspas elastik bir yapıya sahip olması sayesinde birçok avantajı beraberinde getirmekte olup özellikle kış aylarında yağış veya çamur gibi durumların araç içerisinde taşınması halinde aracın içinde yer alan döşemenin zarar görmesini engellemektedir

Bu paspas çeşidinin en temel avantajı hızlı şekilde kuruması olup aynı zamanda su veya sabun ile kolay bir şekilde yıkanması da önemli avantajlar içerisinde yer almaktadır. Araçlarda genellikle en sık kullanılan paspas çeşidi kauçuk paspas olup avantajlar göz önünde bulundurulduğunda çamur, yağmur veya kar gibi yoğun kirlere maruz kalması halinde araç içerisinde daha temiz hale getirmektedir.

Oto Halı Paspas

Oto halı paspas farklı tarzlarda üretilmekte olup dayanıklılık bakımından %100 polipropilen kullanılması nedeniyle oldukça yüksek güce sahiptir. Hem sağlamlığı sağlamakta hem de tam olarak araç içerisine yerleştirildiği için estetik bütünlük sağlamaktadır.

Ancak kış aylarında genellikle üzerine kauçuk paspas kullanılması gerekmekte olup aksi halde ıslandığında kuruması oldukça uzun sürmektedir. Kurumadan yerleştirilen halı paspaslar araç içerisinde kötü bir kokuya neden olmakta olup aynı zamanda yıprandıklarında veya deforme olduklarını da değiştirilmeleri durumunda da iç döşemenin zarar görmesine neden olmaktadır.

Halı oto paspas bakımı yaparken bu paspasların temizliğine oldukça dikkat edilmesi gerekmekte olup özellikle fırça yardımıyla toz ve kir paspas üzerinden tahliye edildikten sonra yıkanması gerektiği durumlarda doğru halı temizleme şampuanı kullanılarak yıkanması ve tam olarak kuruduktan sonra aracın içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir.

En İyi Oto Paspas Markası

En iyi oto paspas markası seçimi yapmak özellikle araç içerisinde kullanılacak olan paspasların uzun ömürlü olması ve ekonomik açıdan da avantaj sağlaması için oldukça önemlidir. Bu noktada çeşitli paspaslar üretilmekte olup bu paspaslar içerisinden kişinin kendi tercihine göre seçim yapması gerekirken aynı zamanda marka seçimi yaparken de mutlaka kaliteli malzeme kullanılarak üretim yapan markalardan ürün satın almak gerekmektedir.

Aksi halde zamanla deformasyon veya bozulmalar söz konusu olacağı için aracın paspas kısmının altında yer alan kaplama zarar görmektedir.

Oto Paspas Fiyatları

Oto paspas fiyatları marka, araç modeli ve paspas çeşidine göre değişiklik göstermekte olup birçok farklı fiyat skalası bulunmaktadır. Aynı markaya ait farklı araç modellerine göre üretilmekte olan paspaslar ve paspas çeşitleri dahi birbirinden oldukça farklı fiyatlara sahip olmaktadır.

Bu nedenle aracınızın markasına göre ve karar vermiş olduğunuz paspas çeşidine göre paspas marka araştırması yapmanız ve daha sonra marka içerisinde yer alan fiyatları incelemeniz en net fiyatlara ulaşmanız için en doğru yoldur.

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.