Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×
Toplam 58 ürün bulunmaktadır.

Oto Kimyasalları

Oto kimyasalları araç bakım ürünleri olarak da bilinmekte olup özellikle araçların gün içerisinde sıkça kullanılması nedeniyle belirli aralıklarda periyodik olarak temizlenmesi en önemli ihtiyaçlar içerisinde yer almaktadır.

Araçların detaylı olarak temizlenebilmesi veya rutin temizliğinin yapılabilmesi için ise mutlaka temizle ve bakım ürünleri kullanılması gerekmekte olup bu ürünler kullanılmadan yapılan temizlikler de derinlemesine bir temizleme elde etmek mümkün değildir.

Özellikle aracın iç kısmının temizlenmesi kadar diğer bölümlerinin de temizlenmesi daha sağlıklı şekilde çalışmasına olanak sağlamakta ve daha verimli çalışabilmesi için ihtiyacı oğlan bakımı ona sağlamaktadır.

Bu bakımların tam olarak yürütülebilmesi için ise mutlaka oto temizlik ve bakım ürünleri kullanılması gerekmekte olup bu ürünler sayesinde araç hem dış hem de iç görünüş bakımından temizlenmekte olup aynı zamanda parçalarının daha verimli çalışması da sağlanarak araç performansı ve ömrü uzatılmaktadır.

Bu nedenle aracın düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının periyodik olarak yapılması oldukça önemli olup standart oto temizlik ve bakım ürünleri şöyle sıralanabilir;

  • Motor temizleyici
  • Pas sökücü
  • Araç içi temizleyici
  • Konsol ve torpido parlatıcıları
  • Deri döşemeler için özel deterjanlar
  • Lastik parlatıcı
  • Cila
  • Mikrofiber bez

Motor Temizleyici

Oto detaylı temizlik malzemeleri içerisinde yer alan motor temizleyici  sadece iç veya dış yüzeylerinin değil aynı zamanda motor aksamlarının da kirlenmiş olduğu durumlarda derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Genellikle motorda bulunan kir veya toz kalıntılarını gözle görmek mümkün olmasa da bu bölgenin kirlenmiş olduğu yönündeki bilgi genellikle araç sahiplerinin bu durumdan rahatsız olmasına neden olmakta veya yoğun şekilde kirlenmiş olan motorun zamanla aracın zarar görmesine neden olması gibi durumlar motor temizleyici kullanılarak motorun derinlemesine temizleme ihtiyacını ortaya koymaktadır.

Motor çalışma prensibi içerisinde dışarıdan hava alımı yapmakta ve daha sonra hava filtresi ve benzeri aksamlar sayesinde dışarıya verilmektedir. Bu süreçte filtrelenerek motora iletilen hava yeteri kadar uzun kullanıldığında veya olumsuz hava koşulları söz konusu olduğunda motor bölgesinde ciddi kirlenme nelere sebep olmaktadır.

Bu durumda zaman içerisinde motorun kirlilik nedeniyle performans kaybı yaşamasına sebep olmakta ve motor içerisinde yer alan veya aracın içerisinde bulunan diğer çeşitli aksamların arızalanmasına neden olmaktadır.

Düzenli olarak motor temizliği yapıldığı takdirde herhangi bir şekilde problem söz konusu olmamakta ve aracın kullanım ömrü ile motorun performansı artış göstermektedir.

Pas Sökücü

Aracın dış kısmında meydana gelen ve çoğunlukla da zamanla görülen paslanma ya da yapışkan hale gelmiş ve yıkama ile geçme imkânı olmayan yoğun tozlanma durumlarında en çok tercih edilen oto temizlik ve bakım ürünleri içerisinde yer almaktadır.

Pas sökücü sahip olduğu asidik yapısı sayesinde paslanmış tüm yüzeylerin üzerindeki pasın rahatça temizlenmesini sağlamakta olup aynı zamanda kaputta meydana gelen paslanma durumunda da temizleyici etki göstermektedir.

Uzun süre temizlenmemiş araçlarda en sık rastlanan durum paslanma sorunu olduğu için aracın mutlaka kullanılmasa dahi belirli aralıklarla pas sökücü kullanılarak temizlenmesi metalin zamanla deforme olmasını engellemektedir.

Bazı durumlarda jantlarda da görülen paslanma sorunu özellikle püskürtme özelliği bulunan pas sökücüler kullanıldığı zaman tüm alanın pastan arındırılması mümkün olup pas sökücü nün paslı bölgeye sıkılarak bir müddet bekletilmesi ve daha sonra durulama ve kurulama işlemi yapılması aracın daha parlak ve temiz bir görünüm kazanmasına olanak sağlamaktadır.

Araç İçi Süpürge

En iyi araç içi temizlik ürünleri içerisinde ara şişe süpürge ürünler yer almakta olup mini elektrikli süpürge görevi gören bu ürün aracın içerisinde günlük olarak temizlik yapılması sırasında da en çok kullanılan ürün olarak kabul edilmektedir.

Aracın içerisine küçük çocuk bindiğinde, araçta herhangi bir şey yendiğinde veya araca kalabalık bir şekilde bildiğinde çoğu zaman aracın içerisine bazı toz kalıntıları, yiyecekler veya ayakkabı altından bulaşan çeşitli kirler yayılmaktadır.

Genellikle bu durumdan sonra yapılan ilk temizlikte aracın içerisinde araç içi süpürge kullanılarak kabaca süpürme işlemi yapılmakta olup yıkanması gereken durumlarda paspaslar veya koltuk kılıfları çıkartılarak yıkanmaktadır.

Aracın genellikle en çok kirlenen iç bölgesinde zemin ve koltuklar yer aldığı için şarj süresi boyunca tüm aracın içerisine detaylı olarak süpürmek mümkün olmaktadır. Ancak süpürme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka içeriğinin tekrar boşaltılarak bir sonraki kullanıma hazır hale getirilmesi gerekmekte olup oldukça pratik bir araç içi temizlik ekipmanı olması nedeniyle birçok kişinin kaba temizlik için tercih ettiği ürünler içerisinde yer almaktadır.

Konsol Ve Torpido Parlatıcıları

Araç içi temizlik seti içerisinde özellikle konsol ve torpido bölgesinin belirli aralıklarla parlatılması gerektiğinden ve bu yüzeylerin deri döşemelere benzer bir yapıda olması belirli aralıklarla temizlenmesi ve parlatılması ihtiyacını ortaya koymaktadır.

Özellikle deri döşemeler gibi torpido ve konsol bölümleri de bazı deterjanlar ile temizlenmesi mümkün olmayan bölgeler olması özellikle aşındırıcı kimyasalların bu noktanın temizliği sırasında kesinlikle kullanılmaması gibi durumlar nedeniyle kişilerin konsol ve torpido parlatıcıları kullanarak bu bölgeyi özel malzemelerle temizlemeleri gerekmektedir.

Genellikle araçların içerisinde düzenli olarak temizlik yapılan araçların konsol ve torpido bölümleri parlamak da ve oldukça canlı bir görünüme sahip olmaları sayesinde aracın iç kısmının temiz görünmesine olanak sağlamaktadır.

Bu noktada aracı bakımlı ve temiz durabilmesi için diğer tüm temizliklerinin yanı sıra mutlaka konsol ve torpido parlatıcıları kullanılarak yüzeyi hem parlatmak hem de güneş gibi dış etkenlere karşı koruyucu hale getirmek mümkün olmaktadır.

Kremsi yapıya sahip olan bu ürünler ortalama olarak bir litresi 60 Türk lirasından satışa sunulmakta olup kişilerin uzun süre kullanmaları da mümkün olmaktadır.

Deri Döşemeler İçin Özel Deterjanlar

Araç İçi Temizlik Seti içerisinde yer alan bir diğer kimyasal ise deri döşemeler için özel deterjanlar olmaktadır.

Özellikle deri döşemeler her türlü kimyasal madde kullanılarak temizlenmesi mümkün olan alanlar olmadığı için mutlaka deri döşemeler için özel olarak üretilmiş olan kimyasalların yani deterjanların kullanılması gerekmektedir.

Deri döşemeler üzerinde herhangi bir deterjan ya da kimyasal kullanımı yapmak döşemenin ciddi şekilde zarar görmesine neden olabileceği gibi aynı zamanda bu zarar nedeniyle renk solması, yıpranma veya aşınma gibi durumlar söz konusu olacağı için aracın daha sonra kullanımı sırasında ortaya temiz bir görüntü çıkmayacaktır.

Bazı kimyasallar özellikle deri döşemeler üzerinde oldukça ciddi etkiler bırakabilir olduğundan ve genellikle delme ya da yırtılma gibi durumlara sebebiyet verdiğinden kullanılması önerilmemektedir.

Daha hijyenik ve temiz bir görünüm elde etmek için mutlaka döşemeler için özel olarak üretilmekte olan oto kimyasalları kullanılmalıdır.

Lastik Parlatıcı

Oto Temizlik Seti içerisinde yer alan lastik parlatıcı aracın dış kısmını temizlemek için özel olarak üretilmekte olup olumsuz hava koşulları nedeniyle tıpkı jantlarda olduğu gibi lastiklerde de ciddi kirlenmeler, çamur gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Bu noktada lastik ilerde meydana gelen bu kirlenme hem araç da kötü bir görüntüye neden olmakta hem de lastiklerin arasında toplanmış olan toprak, toz ve kir gibi yabancı maddeler nedeniyle sürüş performansı da olumsuz olarak etkilenmektedir.

Özellikle kurumuş kirlerin su ile yıkanması halinde soluk ve kirli bir görünüm lastiklerde görülmeye devam etmekte olup bu görünümün ortadan kaldırılması için özel olarak üretilen oto kimyasallar içerisinde lastik parlatıcı yer almaktadır.

Cila

Araçların uzun süre kullanılması sonrasında özellikle araçların dış kısmında ve kaput bölgesinde solma veya ilk günkü sahip olduğu parlak görüntüde kaybolma gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Aracın ilk günkü parlaklığını kazanabilmesi ve sahip olduğu kirli görüntünün ortadan kalkması için sadece yıkama işlemi yeterli olmayıp yıkama işleminden sonra mutlaka kaput bölgesinin cila yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir.

Oto cila kullanılarak temizlenen kaput bölgesi ilk günkü yeniliğini ve parlaklığına kavuşmakta olup çok daha temiz bir görünüm ortaya koyacaktır.

Cilanın kaputu üzerindeki tek faydası daha parlak bir görünüme sahip olması olmayıp aynı zamanda bu bölgede görülen çatlak veya çizik gibi deformasyonların da kısmen örtülmesi sağlanmaktadır.

Cilalama işlemi en iyi şekilde yapıldığı takdirde en eski araç dahi oldukça parlak bir görünüme sahip olmakta ve mutlaka bilinçli olarak yapılması gerekmekte olup aracın tüm kaput bölgesine homojen ve eşit bir şekilde dağıtılarak işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Mikrofiber Bez

Oto Yıkama Temizlik Malzemeleri Toptan Satış olarak alınabilecek mikrofiber bez özellikle araç temizliği sırasında aracın herhangi bir şekilde leke bırakmasını ve kurulama sürecinde araçta çizmelerin meydana gelmemesini sağlamaktadır.

Mikrofiber bezler polyester elyaf kullanılarak üretilmekte olan benzer olması nedeniyle özellikle tutuculuk gücü oldukça yüksek olup hem deterjan ve su kullanılarak hem de kuru bir şekilde temizlik imkanı sunmaktadırlar.

Araç içi temizliği sırasında en çok ihtiyaç duyulan ürünler içerisinde mikrofiber bez yer almaktadır.

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.