Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×

Temizlik ve Bakım

Araç sahipleri içerisinde özellikle aracına değer veren kişiler, araçlarının temizlik ve bakım ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılamaktadır. Hem araçların çok daha sağlıklı olması ve bu sayede en verimli şekilde çalışmaya devam edebilmesi hem estetik görünümünü kaybetmemesi hem de kişilerin konforsuz ve rahatsız bir şekilde araçta yer almaması için araçların bakımının ve temizliğinin ihmal edilmemesi çok önemlidir.

Araçların bakımı ve temizliği için özel olarak üretilen pek çok ürün bulunmakta ve bu ürünler sayesinde araçların bakımı kusursuz bir şekilde çeşitli işlemler ile detaylı bir şekilde yapılabilmektedir. Oto temizlik ve bakım ürünleri, aracın her bir bölümü için en iyi şekilde temizlik ve bakımın sağlanması adına gerekli olan ve ihtiyaç duyulan ürünler olurken, oldukça geniş bir yelpazede bu ürünler kullanılabilmekte, her biri farklı özellikler ile farklı amaçlar için kullanılmaktadır.

Oto temizlik ve bakım ürünleri arasında özellikle en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan ürünler şunlardır;

Araç bakım ürünleri, aracın daha sağlıklı olması ve daha verimli çalışabilmesi için çeşitli bakım işlemleri yapılmasına yardımcı olan ürünlerdir. Araç bakım ürünleri; yalnızca aracın dış veya iç görünüşünü etkileyebileceği gibi, bazı ürünler ise aracın parçalarının daha verimli çalışmasına yardımcı olarak araç performansına ve araç ömrüne doğrudan etki etmektedir. Bu sebeple araca düzenli olarak bakım yapmak ve araç bakım ürünlerini etkin bir şekilde kullanmak büyük önem taşımaktadır. Düzenli olarak bakımı yapılan bir araç, uzun yıllar boyunca aynı kalite standartlarında kullanılabilir. Araç bakım ürünleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Mikrofiber bez
  • Lastik parlatıcı
  • Döşemelere özel deterjanlar
  • Araç içi temizleyici
  • Torpido, konsol gibi iç cephe parlatıcıları
  • Cila
  • Pas sökücü
  • Motor temizleyici

Mikrofiber Bez

Polyester elyaftan üretilen bir bez türü olan mikrofiber bez, özellikle sahip olduğu son derece yüksek tutuculuk özelliği ile dikkat çekmektedir. Sahip olduğu çok ince tüyler sayesinde bu denli yüksek tutuculuğa sahip olabilen bu bez, çok işlevsel bir bez olarak araç temizliği için de son derece etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Özellikle araç içinde yer alan tüy, kıl, toz, kir gibi tüm istenmeyen şeyleri çok etkili bir şekilde mikrofiber bez sayesinde temizlemek mümkündür.

Döşemelere Özel Deterjanlar

Araçlara özel olarak üretilen pek çok deterjan ürünü bulunurken, özellikle araçların döşemelerinin kumaşına ve yapısına göre farklı özelliklere sahip olmaktadırlar. Döşemelere özel deterjanlar, normal deterjanlar ile gerçekleştirilecek döşeme temizliği ile yıpranma, solma, aşınma gibi sorunlarla karşılaşmamak adına özel içeriği ve özelliği ile araçların döşemelerinin herhangi bir zarar görmeden en etkili şekilde temizlenebilmesini sağlamaktadır.

Pas Sökücü

Pas sökücü, aracın dış bakımı ve temizliği için kullanılan bir ürün olarak, zamanla aracın çeşitli bölümlerinde meydana gelen paslanmalar ve bununla birlikte zorlu yapışkan kir veya lekeler için oldukça etkili ve gerekli bir üründür.

Genellikle püskürtmeli şekilde bulunan bu pas sökücü ürünleri sayesinde, araç yüzeyinde meydana gelen paslanmaları ortadan kaldırarak temiz ve parlak bir görünüm elde edebilmek mümkündür.

Torpido, Konsol Gibi İç Cephe Parlatıcıları

Konsol ve torpidoların temizlenmesi için tıpkı araç döşemelerinde olduğu gibi araçlar için üretilmeyen deterjan veya parlatıcı ürünlerinin kullanılması, bu iç cephe bölümlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de torpido, konsol gibi iç cephe parlatıcıları da yine bu bölümün temizliği için özel olarak üretilmekte ve hem parlak hem de tertemiz bir görünüm bu ürünler sayesinde sağlanabilmektedir.

Bu ürünler aynı zamanda torpido ve konsolları güneş ışınlarına karşı da koruyucu özelliğe sahiptir. Kremsi bir yapıya sahip olan ve kolay bir şekilde uygulanarak kısa sürede torpido ve konsolların temizlenmesini sağlayan bu ürünler için pek çok seçenek bulunmaktadır.

Jant Temizleyici

Araçların jantlarının temizlenebilmesi ve hem parlak hem de temiz bir görünüme sahip olabilmesi için oto temizlik ve bakım ürünleri içerisinde jant temizleyici ürünleri de oldukça önemli bir işleve sahiptir.  Kirlenen jantların temizlenerek aracın kötü görünümünden bir an evvel kurtulabilmesi adına araç jantlarını temizlemek oldukça önemli olurken, bunu en kolay ve pratik şekilde jant temizleyici ürünlerle sağlamak mümkündür.

Püskürtmeli bir sistem ile satılan ve kendine has içeriği ile jantların temizliğini ve parlaklığını sağlayan bu ürünler, son derece pratik ve kolay bir şekilde kullanılarak sonuç alınabilmektedir.

Araç İçi Süpürge

Sık kullanılan araçlar, önemli oranda kirlenebilmekte ve özellikle araç zemininde istenmeyen kirlilikler oluşabilmektedir. Araç içerisinde tüketilen ürünler veya ayakkabıların altından araç zeminine bulaşan kirlerin temizlenebilmesi için, araç içi süpürge ürünleri son derece etkilidir.

Mini elektrikli süpürgeler olarak, özellikle araç zemini üzerindeki kirlerin en etkili şekilde çekilebilmesi ve tertemiz olmasının sağlanması adına oldukça etkili ve araç içerisinde kolaylıkla kullanılabilmesi ile son derece kullanışlı bir üründür. Son derece pratik olan ve hafif yapısı ile birlikte küçük yapısıyla da en ince ayrıntısına kadar temizlik yapılabilmesini sağlayan araç içi süpürgeler için farklı modeller bulunmaktadır.

Lastik Parlatıcı

Jantların yanı sıra lastiklerin temizliği de hem araçların sağlığı hem de görünümü açısından oldukça önemlidir. Lastiklerin temizliği ve parlaklığı için de özel olarak üretilen araç bakım ve temizlik ürünleri bulunmaktadır. Lastik parlatıcı olarak geçen bu ürünler, yine jant temizleyici ürünleri gibi püskürtmeli şişeler içerisinde satılmakta ve lastiklerin temizlenerek en parlak görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.