Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×

Boyunluk

Boyunluk, hem sürücüler hem de yolcuların konforlu bir yolculuk yapabilmesi için araçlarda kullanılan önemli aksesuarlardan biri olarak, oldukça farklı modellerde üretilebilmekte ve kişiler tarafından çeşitli ihtiyaçlara ve isteklere göre birçok tasarım tercih edilebilmektedir.

Hem yolculuk esnasında konforlu bir uyku ve dinlenme için yolcu koltuklarında hem de sürücüler için en rahat ve sağlıklı şekilde araç kullanılabilmesi amacıyla sürücü koltuğunda tercih edilebilen boyunluklar, farklı şekil, renk, boyut, ağırlık, kumaş, ve dolgu malzemeleri ile üretilebildiği için oldukça fazla çeşidi bulunmakta, bu nedenle de kişiler, konforları için kendilerine en uygun boyunluk için pek çok seçeneğe sahiptir.

Özellikle seyahat esnasında en çok yaşanan rahatsızlıklardan biri olan boyun tutulması ve boyun ağrısı, konforsuz bir araç koltuğu sebebiyle meydana gelirken, bu konforsuz yolculuğu ortadan kaldırarak boynu destekleyecek bir ürün olan boyunluk modelleri sayesinde kişiler, yolculuk boyunca en konforlu şekilde oturabilmekte veya uyuyabilmektedir.

Boyun yastığı, 3 ana türe sahiptir ve bu türler kendi içerisinde de pek çok modele ve çeşide ayrılmaktadır. Boyun yastıkları için en çok tercih edilen ve sahip olduğu özellikler ile birbirinden ayrılan çeşitler şunlardır;

  • Şişirilebilir Boyun Yastığı
  • Polistiren Boyun Yastığı
  • Hafızalı Sünger Boyun Yastığı

Şişirilebilir Boyun Yastığı

Genellikle U şeklinde üretilen ve kişilerin istedikleri sertlik seviyesinde kullanılabilmesi için kolayca istenildiği kadar şişirilebilen şişirilebilir boyun yastığı modelleri, hem kişilerin istedikleri sertlikte bu yastığı kullanabilmesine hem de kolayca havası boşaltılarak ve katlanarak hiçbir yer kaplamadan saklanabilmesine veya taşınabilmesine olanak sağlamaktadır.

Özellikle uzun yolculuklar için hem hafif hem de kolay taşınabilir bir yastık modeli olarak kompakt tasarımları ve konforu ile kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Polistiren Boyun Yastıkları

Genellikle tıpkı şişirilebilir boyun yastıklarında olduğu gibi U şeklinde üretilen ve dolgu malzemesi olarak mikro ve küçük boncuklar kullanılarak doldurulan bir boyun yastığı çeşidi olan polistiren boyun yastığı, boyun desteğini ve konforu en iyi şekilde sağlayabilmek adına şekil değiştirebilen bir yapıya sahiptir. Katlanması zor ve konfor seviyesi diğer çeşitlere göre biraz daha düşük bir boyun yastığı türü olarak, katlanması da zordur.

Hafızalı Sünger Boyun Yastığı

Piyasada araç boyun yastığı çeşitleri içerisinde en kaliteli ürünlerin başında hafızalı sünger boyun yastığı modelleri gelmektedir. Hem sağlam hem de en tutarlı konforu sunan çeşit olarak, sahip olduğu yapı ve özellikleri sayesinde kişilerin boynunun şeklini alarak en rahat boyun desteğini kişilere sağlayabilmektedir.

Özellikle çok sık seyahat eden kişiler için son derece etkili bir çeşit olarak kendi içerisinde çok farklı modellere de sahiptir.

Boyun Yastığı Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Boyun yastığı kumaş özellikleri nelerdir? Sorusuna yanıt olarak; Öncelikle, boyun yastığı seçiminde, seçilecek olan boyun yastığının istenilen konforu en iyi şekilde ve sorunsuz olarak sağlayabilmesi adına doğru bir kumaş tercihi yapılması son derece önemlidir.

Plastik bir kumaşa sahip olan boyun yastıkları, boyun bölgesini uzun süreli kullanımda tahriş edebilirken, özellikle sıcak havalarda kişileri oldukça rahatsız edebilmektedir. Kumaş seçimi yapılırken, hem seyahat süreleri hem de seyahatin iklim koşullarını dikkate almak bu hususta en doğru tercihin yapılabilmesi adına önemlidir.

Özellikle boyun yastığı çeşitleri içerisinde kumaş olarak pamuklu kılıflara sahip modeller, sıcak iklim ve havalar için son derece ideal olmakla birlikte, soğuk havalarda ise polar boyunluk modelleri son derece konforlu ve etkilidir. Yine soğuk havalar için yün kumaşa sahip boyunluklar da tercih edilebilmektedir.

Bir diğer önemli husus ise özellikle leke ve kir tutmayan kumaşların boyun yastığı için tercih edilmesidir. Ter, kir, leke gibi hususlardan en az etkilenecek bir kumaş türünün tercihi veyahut fermuarlı veya yıkanabilir bir kılıfa sahip olan boyun yastığı tercihi, uzun süre boyunca temiz bir şekilde bu yastıkların kullanılabilmesi için tercih edilebilmektedir.

Boyun Yastığı Fiyatları

Boyun yastıkları, pek çok hususta birbirinden ayrılırken, oldukça fazla çeşit bulunmasından dolayı boyun yastığı fiyatları da oldukça değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle ürünün kalitesi fiyatları belirleyen ana husus olurken, dayanıklılık ve sahip olduğu özellikler dikkate alınarak ekonomik veya yüksek fiyatlı pek çok seçenek bulunmaktadır.

Özellikle sık bir şekilde araçla seyahat eden kişilerin, bu hususta daha kaliteli ve daha dayanıklı boyun yastığı modellerini tercih etmesi daha avantajlı olurken, çok fazla araçla seyahat etmeyen ve fazla bütçesi olmayan kişiler için daha ekonomik tercihler de etkili konforun sağlanabilmesi için yeterli olabilmektedir. Boyun yastığı fiyatları, bunlar haricinde;

  • Boyut
  • Şekil
  • Tür
  • Kumaş

Gibi özelliklere göre de oldukça değişiklik göstermektedir.

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.