Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı

Hakkımızda

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Anadol’un yedek parçalarının perakende ve toptan satışını yapan Başbuğ Oto Yedek Parça, 1974 yılında İstanbul, Aksaray’da kuruldu. Ford ile başlayan yolculuğuna Mercedes-Benz, Volkswagen, Opel, Bmw, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia, Audi, Seat, Skoda, Land Rover, Mini, Chevrolet, Fiat, Subaru, Daihatsu, Toyota, Honda, Mitsubishi, Mazda, Nissan, Suzuki ve Renault gibi üreticilerin parçaları ile devam ediyor.

100.000’in üzerinde ürün referansı ve 3.750.000 parça stoku ile yıllık 11.000.000 sevkiyat gerçekleştirerek ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.

 

Bugün Başbuğ Holding çatısında bulunan Başbuğ Oto Yedek Parça, BSG Auto Parts, ASEL Otomotiv Çözümleri, NEV Oto, NEV Sigorta, Nerex Auto Service ve Otolye şirketleri ile Türkiye’nin 81 ili ve dünyanın 94’ten fazla ülkesinde faaliyet göstererek büyümeye ve hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

 

Tüm faaliyetlerini; yurt içinde başta İstanbul olmak üzere Ankara, Adana, İzmir, Erzurum, Konya, Samsun, Antalya ve Diyarbakır’da; yurt dışında Çin, Hollanda, Rusya ve Dubai’deki toplamda 66.800 metrekarelik bir alanda, 700 kişilik ailesi ile gerçekleştiriyor.

 

2021’in son çeyreğinde bir dünya markasını da holding markaları arasına katan Başbuğ, Goodyear’ın Türkiye'de ve dünyanın 20 ülkesinde geçerli marka haklarını alarak lisansörü oldu. Firma; oto aksesuarlarından yağ ve sıvılara, fren parçalarından temizlik katkılarına, filtrelerden el aletlerine, oto elektrik ürünlerinden garaj ekipmanlarına kadar geniş bir yelpaze ile B2B ve B2C pazarında satış gerçekleştirecek. Pazar yerleri, süpermarket zincirleri, yapı marketler, Goodyear lastik bayileri, oto yedek parça online satış kanallarında yayılımcı satış politikası ile sahada etkin bir şekilde rol alacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.