Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Yukarı
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
HEPSİNİ SİL ×
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Güneşlik

Araçlarda hem yolcu hem de sürücülerin seyahat esnasında güneş ışınlarından etkilenmeyerek en konforlu şekilde yolculuklarını gerçekleştirebilmesi adına güneşlik kullanımı oldukça önemlidir. Pek çok farklı modelde ve boyutta bulunabilen güneşlikler, özellikle araçlarda kullanım alanına göre de farklılık göstermektedir.

Ön, arka ve yan camlar için üretilen güneşlik modelleri, özellikle güneş ışınlarının yolcu ve sürücüyü rahatsız etmemesini ve aynı zamanda güneşin aracın iç kısmına zarar vermemesini sağlayan güneşlikler, bu etkilerden kişileri ve aracı oldukça pratik ve kolay bir şekilde korumaktadır. Her türlü araç markası ve modeli için üretilmenin yanı sıra boyut olarak da oldukça çeşitlidir ve gerek küçük gerek büyük boyutlarla her alana uygun olarak kullanılabilmektedir.

Özellikle günümüzde araçların iç dizaynına uyum sağlayabilmesi adına pek çok farklı malzemeden ve oldukça çeşitli renklerde üretilebilen araba güneşlik modelleri, aynı zamanda kullanılan tekniğe göre de birbirinden ayrılmakta, bu güneşliklerin uygulanma ve kullanma şekilleri için pek çok çeşit bulunmaktadır. Güneşlik fiyatları da oldukça çeşitli olması sebebiyle değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra bazı güneşlik modelleri araç park halindeyken koruma sağlamak için üretilirken, araç içi güneşlik modelleri sürüş esnasında kullanım amacıyla üretilmektedir. Kullanım alanlarına göre;

  • Ön cam güneşlik modelleri
  • Yan cam güneşlik modelleri
  • Arka cam güneşlik modelleri

Olarak ayrılırken, aynı zamanda bu modeller kendi içerisinde de şu şekilde ayrılmaktadır;

  • Metalize güneşlik
  • Balonlu güneşlik
  • Katlanabilir güneşlik
  • Vantuzlu güneşlik
  • Makaralı güneşlik
  • Toplanabilir güneşlik

Metalize Güneşlik

Metalize güneşlik modelleri, araçların torpido ve direksiyon kısımlarını güneş ışınlarından koruyarak zarar görmelerini engellemek adına dış yüzeyi alüminyum folyo kaplı olarak üretilmektedir. Araçların ön cam boyutuna göre uygun farklı boyutlarda üretilen ve araçların park halindeyken iç kısmının deforme olmasını engelleyen bu güneşlik modelleri, oldukça pratik ve kullanışlı olarak ergonomik yapısıyla dikkat çekmektedir.

Balonlu Güneşlik

Her tipteki araç camları için uygun olarak üretilebilen balonlu güneşlik modelleri, hem ön cam hem de arka camlar için kullanılabilen ve otomobilin iç kısmını güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan ürünlerdir.

Balonlu güneşliklerin dikkat çeken özelliği ise esnek ve balonlu bir malzeme ile kaplı olarak üretilmelidir. Çeşitli renklerde ve boyutlarda bulunabilen balonlu güneşlik modelleri, özellikle katlanabilir olmaları sayesinde kolayca saklanabilmektedir.

Katlanabilir Güneşlik

Ön cam güneşlikleri için en çok tercih edilen güneşlik modellerinin başında gelen katlanabilir güneşlikler, sahip oldukları pratik kullanımları ile son derece kolay bir şekilde görüş alanını etkilemeden güneş ışınlarını engelleyebilmekte ve kullanımı sonrasında sahip olduğu sistemle çok kolay bir şekilde katlanarak araçta yer kaplamadan bulunabilmektedir.

Katlanabilir güneşlik, hafif yapısı ve montaj gerektirmeyen bir ürün olması sebebiyle kişiler tarafından en çok tercih edilen güneşlik çeşitlerinden biri olarak, farklı malzemelerden üretilebilmekte ve renk seçeneği bakımından da aracın iç dizaynına uygun her renk kolaylıkla bulunabilmektedir.

Vantuzlu Güneşlik

Vantuzlu güneşlik modelleri ise özellikle araçların yan ve arka camları için tercih edilen güneşliklerdir. Tek bir yan cam için kullanılabildiği gibi en etkili sonuç için çift yan cam için de kullanılabilmektedir. Kişilerin çok rahat bir şekilde cama uygulayabildiği bu ürünlerin üzerinde yer alan ve güneşliğin cama sabitlenmesini sağlayan vakumlar, cama tutturularak yan cam güneşe karşı önemli bir korumaya sahip olmaktadır.

Son derece pratik bir şekilde vakumlayarak kullanılan ve görevini yerine getirdikten sonra camdan sökülerek katlanabilen ve kolayca saklanabilen bu güneşlik modelleri, hem sürücüler hem de yolcular için ön veya arka yan camlar fark etmeksizin çok önemli bir konfor sağlamaktadır.

Makaralı Güneşlik

Yine yan ve arka camlar için tercih edilen güneşlik çeşitlerinden biri olan makaralı güneşlik, profesyonellik gerektirmeden kişisel olarak çok kolay bir şekilde ihtiyaca göre cama uygulanabilen pratik ve etkili modellerden biridir.

Bu ürünler, sahip olduğu vantuzlar ile cama sabitlendikten sonra yine sahip oldukları makaralı sistem sayesinde güneşin durumuna göre aşağıya ve yukarıya doğru ayarlanabilen modellerdir. Kişiler, güneşliğin alt kısmında yer alan tutacak yardımıyla bu güneşliği kapatıp açabilmektedir.

Özellikle sürekli olarak bir güneşlik takıp çıkarmamak için cama sabitlenerek ihtiyaca göre kolayca anlık olarak bu güneşliği makaralı sistemi sayesinde aşağıya doğru çekerek güneşten korunabilmek mümkündür. Bu nedenle de kişiler makaralı modelleri sıkça tercih etmektedir.

Toplanabilir Güneşlik

Toplanabilir güneşlik modelleri de yine ihtiyaca göre açılıp kapatılabilen ve istenilen yere sabitlenerek kullandıktan sonra tek bir düğme ile kolayca toplanabilen modellerdir. Pek çok farklı boyutta ve özellikle bulunabilen bu modeller, cırt cırt veya vantuz ile istenilen boyutta sabitlenerek sonrasında otomatik olarak toplanabilmektedir

Devamı Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.